W pierwszą sobotę lipca obchodzimy Dzień Wypadów do Parku tzw. Hop Park Day. W tym roku wypada 3 lipca. Zapewne jest to świetna okazja do spędzenia tego dnia na łonie natury. Święto to wprawdzie dedykowane jest mieszkańcom miast, którzy jeszcze urlop mają przed sobą, lub spędzają ten wakacyjny czas w mieście.

Choć i tu przy dobrych chęciach możemy znaleźć skrawek natury. Życie w mieście nie oznacza, że nie możemy wybrać się do zielonej oazy spokoju. Funkcje terenów zielonych w miastach na przestrzeni wieków ewoluowały, ale zawsze miały jeden i ten sam cel- dotleniać i oczyszczać miejskie powietrze oraz dawać wytchnienie mieszkańcom. Publiczne parki miały i mają służyć rekreacji, wypoczynkowi, sprzyjać uprawianiu sportów na świeżym powietrzu, edukować i propagować kulturę. Od tamtych czasów do współczesnych nic się tak naprawdę nie zmieniło.

Po co zatem idziemy do parku? Szukamy tam przestrzeni do zabaw dla dzieci, miejsc do aktywnego wypoczynku dla dorosłych (np. siłownie pod chmurką). Parki to miejsca, gdzie znajdziemy nie tylko ławeczki, czy stoliki, ale również muszle koncertowe, fontanny, fragmenty ogrodów botanicznych. Parki to również miejsca, gdzie odbywają się imprezy kulturalne, czy sportowe, możemy tu poćwiczyć jogę , jak również obejrzeć film w plenerze i po piknikować.

Z okazji przypadającego Dnia Wypadów do Parku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zachęca Eko-Przyjaciół z terenu woj. łódzkiego do wstawienia pod postem na naszym FB  https://www.facebook.com/wfosigw.lodz/photos/pcb.4217180651653340/4217180018320070/                 

zdjęć z waszych ,, zielonych wypadów” i aktywnego spędzania czasu w parku. Podajcie nazwę parku w którym aktywnie spędzacie wakacyjny czas. Autorów najciekawszych zdjęć nagrodzimy drobnymi upominkami. Nasza akcja ekologiczna będzie trwała do końca wakacji.

ZAPRASZAMY