Miło nam poinformować, że 24 grudnia 2024 r. WFOŚiGW w Łodzi podpisał z NFOŚiGW w Warszawie Umowę o Partnerstwie na rzecz realizacji drugiej edycji Projektu Doradztwa Energetycznego.
Projekt realizowany jest przez NFOŚiGW we współpracy z 16 Partnerami (wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej).
W ramach zawartej umowy partnerskiej, w każdym wojewódzkim funduszu funkcjonuje Zespół Doradców Energetycznych, którzy udzielają nieodpłatnego wsparcia w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Ponadto, oferta tegorocznej edycji została rozszerzona o takie tematy jak:
• woda na terenach zurbanizowanych (systemy zaopatrzenia w wodę, zbiorniki retencyjne, wody opadowe, racjonalne gospodarowanie wodą);
• nadzwyczajne zagrożenia środowiska (powodzie, osuwiska);
• gospodarka obiegu zamkniętego, w tym gospodarka odpadami.
Doradcy Energetyczni w całym kraju organizują szkolenia, konferencje, ogólnodostępne webinaria, prowadzą działania informacyjno-edukacyjne dla lokalnych społeczności oraz dzieci i młodzieży.
Podpisanie umowy o partnerstwie jest następstwem zawartej 14 listopada 2024 r., pomiędzy NFOŚiGW a MKiŚ, umowy o dofinansowanie Projektu Doradztwa Energetycznego ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Wartość dofinansowania: 172 mln. zł.
Jednym z głównych zadań Projektu jest promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywności energetycznej i wykorzystania OZE.
#MKiŚ #MFiPR #NFOŚiGW #WFOŚiGW #KomisjaEuropejska #KE #FunduszeEuropejskie #FunduszeEU #Autopromocja #EUREGIOPoland #ProjektDoradztwaEnergetycznego #PDE
Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.11.2024 r. podpisana została umowa o dofinansowanie na kontynuację Projektu Doradztwa Energetycznego.
Łączna wartość dofinansowania: 172 mln.zł.
W nowej edycji, Projekt Doradztwa Energetycznego 2.0 został rozszerzony o działania związane z adaptacją do zmian klimatu, w tym zarządzaniem ryzykiem klęsk żywiołowych. Działa on w oparciu o ogólnopolską sieć profesjonalnych doradców energetycznych, którzy udzielają nieodpłatnego wsparcia w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.
W ramach projektu prowadzone są również szkolenia, konferencje i ogólnodostępne webinaria (np. w zakresie dostępnych źródeł finansowania, dobrych praktyk i zagrożeń przy budowie budynków lub termomodernizacji, budowania społeczności energetycznych, oszczędzania energii, retencji i wykorzystania wód opadowych, wykorzystania OZE i magazynów energii).