Przejdź do treści

Wręczenie nagród rzeczowych i finansowych dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu woj. łódzkiego

23 sierpnia o godzinie 11:00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi na ulicy Wólczańskiej 111/113, odbyło się wręczenie nagród dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu woj. łódzkiego, które uczestniczyły w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzony podczas pożaru składowiska odpadów w Zgierzu przy ul. Energetyków 4a.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były nieprzerwanie w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2018 r. Była to jedna z najtrudniejszych akcji gaśniczych, w której udział brały JOP z terenu woj. łódzkiego. Poświęcenie i trud włożony przez strażaków w gaszenie pożarów wysypiska śmieci zaowocowały znacznym zmniejszeniem emisji lotnych produktów spalania do środowiska. Sprawne działania strażaków zapobiegły wielodniowej emisji niebezpiecznych produktów spalania do środowiska oraz zmniejszyły do minimum możliwości przedostania się substancji niebezpiecznych z pogorzeliska do gleby i okolicznych cieków wodnych.

Zarząd WFOŚiGW w Łodzi ustalił nagrody dla jednostek, które brały udział w akcji, biorąc pod uwagę nakład czasu przeznaczony przez strażaków na akcję ratowiczą oraz wysokość poniesionych z tego tytułu kosztów. Przekazania nagród oraz podziękowań dokonał Wojciech Miedzianowski - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Łącznie 48 jednoskom z terenu województwa łódzkiego przekazano nagrody finansowe i rzeczowe na sumę 201 500,00 zł.

Wręczenie nagród rzeczowych i finansowych dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.