Przejdź do treści
logo

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza do udziału w akcji #UNasCzystyLas

Zapraszamy do niezwykłej akcji, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Czas akcji jest nieprzypadkowy, wrzesień to miesiąc Ziemi, wtedy sprzątamy świat i obchodzimy Dzień bez Samochodu.

Celem naszej akcji jest zainspirowanie wszystkich mieszkańców woj. łódzkiego, szczególnie zaś najmłodszych do wspólnego dbania o czystość okolicznych lasów i terenów zielonych.

Startujemy 1 września 2020 r., kończymy 30 września 2020 r.

Temat naszej ogólnowojewódzkiej akcji   #UNasCzystyLas

Kochani, zapewne podczas wycieczek, niejednokrotnie odwiedzaliście las, czy zagajnik w Waszej najbliższej okolicy. Jesteśmy przekonani, że widzieliście tam to, czego, być nie powinno, czyli śmieci. Różnej wielkości i ilości. Kogóż one nie denerwują, chyba każdego, kto kocha przyrodę.

Dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi proponuje Wam akcję polegającą na wybraniu się na wycieczkę do lasu, wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, nauczycielem i zebraniu dowolnej ilości śmieci. Po powrocie do domu,  wrzucacie niektóre z nich do śmieci domowych, pamiętając o ich segregacji. Pozostałym odpadom możecie nadać drugie życie.

Aby wziąć udział w Akcji #UNasCzystyLas należy odwiedzić nasz profil na portalu Facebook  https://www.facebook.com/wfosigw.lodz/.

Prosimy was, abyście zrobili max. 3 zdjęcia i wstawili je w komentarzach pod postem:

https://www.facebook.com/243859555652156/posts/3355002537871160/

Zdjęcie 1 - robicie zdjęcie śmieci w lesie i podajecie ich lokalizację /przed sprzątaniem/.

Zdjęcie 2 - robicie zdjęcie w lesie  po zabraniu śmieci /po sprzątaniu/.

Zdjęcie -3 - dodatkowo możecie zrobić zdjęcie przedmiotu, który powstał z przyniesionych przez Was śmieci.

Na aktywnych uczestników akcji: #UNasCzystyLas czekają atrakcyjne upominki.

Dbajmy wspólnie, żeby u nas był czysty las ZAPRASZAMY !

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.