Przejdź do treści

Uroczyste podsumowanie Konkursów ogłaszanych przez WFOŚiGW w Łodzi w 2016 roku

W dniu 6 grudnia 2016 r. w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, przy ul. Wojska Polskiego 121 odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały podsumowane Konkursy ogłaszane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w 2016 roku: III edycja Konkursu „EkoAktywni”, III edycja Konkursu „Ekologiczny magister i doktor”, VI edycja Konkursu „Ekobelfry” za rok szkolny 2015/2016.

Celem III edycji Konkursu "EkoAktywni" było nagrodzenie organizacji pozarządowych i osób fizycznych za działalność na rzecz ochrony środowiska woj. łódzkiego. W ramach tego Konkursu Zarząd WFOŚiGW w Łodzi przyznał Nagrodę Specjalną Panu prof. dr hab. Romualdowi Olaczkowi, za szczególne osiągnięcia na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony przyrody na terenie woj. łódzkiego.

W kategorii "organizacje pozarządowe":

 • Nagrodę I Stopnia otrzymał Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim,
 • Nagrodę II Stopnia otrzymał Komitet Ochrony Orłów - Region Łódzki.

Nagrodzono także osoby fizyczne prowadzące działania na rzecz ochrony siedlisk przyrodniczych: Remigiusza Reszczyńskiego, Włodzimierza Czarnołęckiego, Marek Garbarczyka, Tadeusza Pardeja i  Bogusławę Monikę Wiśniewska oraz Panią Małgorzatę Papugę za prowadzenie działań z zakresu edukacji ekologicznej. Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wyniosła 60.000,00 zł.

Celem III edycji Konkursu "Ekologiczny magister i doktor" było wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów. Konkurs ogłoszony został w dwóch kategoriach: ekologiczny magister i ekologiczny doktor. Wśród laureatów znaleźli się: Monika Kowalska - Wentel, Barbara Michalska, Paulina Nowicka - Krawczyk, Joanna Lik, Michał Olak, Magdalena Kobus, Elżbieta Gajda, Agata Borkowska, Emilia Drozdek, Katarzyna Klemba, Katarzyna Pieklarz i Tomasz Smolarek. Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wyniosła 70.000,00 zł.

Celem VI edycja Konkursu "Ekobelfry" było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska, prowadzących działania i rozpowszechniających dobre przykłady w tym zakresie w roku szkolnym 2015/2016. Konkurs został ogłoszony w dwóch kategoriach: Ekobelfer i Ekoszkoła. W każdej z kategorii zgłoszeń można było dokonywać w podkategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz szkoły specjalne i ośrodki szkolno- wychowawcze.

Wśród laureatów znalazło się 15 placówek z terenu woj. łódzkiego:

 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Głownie,
 • Publiczne Przedszkole nr 7 "Pod Zielonym Semaforem" w Zduńskiej Woli,
 • Zespół Przedszkolny w Tomaszowie Mazowieckim Przedszkole nr 3,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie, 
 • Szkoła Podstawowa nr 36 im. Z. Wasilewskiej w Łodzi, 
 • Szkoła Podstawowa im. Z. Grzybowskiej w Straszowie, 
 • Zespół Szkół Licealno - Gimnazjalnych w Głownie, 
 • Gimnazjum im. Obrońców Człowieka w ZSO w Zelowie, 
 • Publiczne Gimnazjum nr 21 im. M. Skłodowskiej-Curie w Łodzi, 
 • Zespół Szkół w Żychlinie, 
 • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. M. Kopernika w Radomsku, 
 • III Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, 
 • Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, 
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Tuwima w Stemplewie, 
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu

oraz następujący nauczyciele: Maria Janczyk-Kukieł,  Anna Żeleszkiewicz, Jolanta Nowicka, Kinga Chachuła, Hanna Kopeć, Halina Filipczak, Grażyna Lewińska, Bożena Salska, Emilia Nowacka, Janina Pietrzak, Marta Polit-Wawrzyn, Katarzyna Węglewska, Irena Chorążka, Joanna Ferenc, Izabela Nowosielska, Agnieszka Piorun, Marta Pałuszyńska, Marzena Cebulska, Izabela Łukasiewicz, Jacek Olaszczyk.

Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wyniosła 95.000,00 zł.

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za udział w naszych konkursach. 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.