Przejdź do treści

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych 9-10 maja

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych, a właściwe Światowe Dni Ptaków Wędrownych są w tym roku obchodzone w dniach 9 i 10 maja.

Święto to zostało zainicjowane przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych(UNEP) w ramach porozumienia o ochronie afrykańsko-euroazjatyckiej gatunków ptaków wodnych oraz konwencji o ochronie wędrownych gatunków dzikich zwierząt. Dzień ten jest obchodzony od roku 2006, od tego czasu corocznie organizowane są liczne wydarzenia związane z tym świętem. Święto to stanowi niewątpliwie pretekst do poznania wielu ciekawostek na temat ptaków. Na przykład, jak orientują się w prawidłowym kierunku lotu, jak uczą się trasy? Czy ustalają trasę na podstawie położenia gwiazd w nocy?, a w dzień, czy za pomocą słońca?

Ze względu na czas, pandemii koronawirusa, nie są organizowane wycieczki, ale ze swoją najbliższą rodziną możecie się wybrać do lasu, czy na łąkę obserwując ptaki. A jeśli, będziecie mieć dużo szczęścia może uda się wam zrobić zdjęcie skrzydlatych przyjaciół, których spotkacie podczas spaceru.  

Załączniki

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.