Przejdź do treści

Podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "DBAM O ŚRODOWISKO"

W dniu 28 listopada odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,DBAM O ŚRODOWISKO”. Konkurs został zrealizowany przy udziale i wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zostało zgłoszonych 1008 prac uczniów szkół podstawowych z terenów woj. łódzkiego.

Główną ideą konkursu było propagowanie i pogłębiane wiedzy z zakresu ochrony środowiska, szczególnie zagadnień związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów, a także ochroną powietrza przed smogiem. Konkurs był w dwóch kategoriach tematycznych:  ,,Drugie życie odpadów” gdzie uczniowie mieli za zadanie przygotować instalację trójwymiarową pochodzącą z odpadów recyklingowych oraz w drugim bloku tematycznym pn ,, Walczymy ze smogiem” plakaty i ulotki. Kapituła konkursowa  nagrodziła 30 autorów, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.