Przejdź do treści

Otwarcie "Ekopracowni pod chmurką" w Przedszkolu Publicznym Nr 4 "Leśne Skrzaty" w Łasku

8 listopada 2019 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej "Ekopracowni pod chmurką" pod nazwą „Leśny Zakątek”, w której przedszkolaki będą mogły poznawać tajniki przyrody w naturalnych warunkach i uczyć się jak dbać o środowisko.

Każda grupa przedszkolna będzie miała pod swoją opieką jeden gazon z roślinami, do uprawy i pielęgnacji. Ekopracownia została również wyposażona w budki lęgowe i karmniki dla ptaków oraz domki dla owadów. Obserwacje przyrody dzieci będą mogły prowadzić również przy użyciu przyrządów meteorologicznych umieszczonych w stacji meteo. Utworzenie punktu dydaktycznego zostało zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Ekopracownia pod chmurką”. Wartość ogólna zadania 33 759,00 zł, dofinansowanie WFOŚiGW w Łodzi 30 137,00 zł.
Ekopracownia będzie dla przedszkolaków wspaniałym miejscem zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej w naturalnym środowisku.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.