Przejdź do treści

Otwarcie "Ekopracowni pod chmurką - Leśny Zakątek" w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Paderewskiego w Łasku-Kolumnie

10 października 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie miało miejsce uroczyste otwarcie, "Ekopracowni pod chmurką - Leśny Zakątek” utworzonej i wyposażonej dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ta nietypowa pracownia ekologiczna powstała w ramach konkursu, który polegał na zagospodarowaniu części terenu  należącego do szkoły w celu utworzenia punktu dydaktycznego na potrzeby prowadzenia zajęć terenowych z zakresu edukacji ekologicznej. Całkowity koszt zadania został zaplanowany na kwotę 55 600,00 zł, w tym z dotacji WFOŚiGW w Łodzi 50 000,00 zł.

W uroczystym otwarciu "Leśnego Zakątka", WFOŚiGW w Łodzi reprezentowała p. Elżbieta Ratyńska – która odpowiada za organizację i prowadzenie warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży w siedzibie Funduszu.

WFOŚiGW w Łodzi od ponad 25 lat przyznaje dofinansowania ze środków Funduszu na organizację różnego rodzaju działań ekologicznych: imprez dla dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych o charakterze ekologicznym, zajęć ekologicznych prowadzonych w ramach lekcji związanych z ochroną środowiska, zajęć pozalekcyjnych, konkursów, wycieczek do miejsc cennych przyrodniczo, szkoleń, konferencji, seminariów, pokazów mody, festiwalów, festynów i pikników. Edukacja ekologiczna realizowana jest także poprzez wydawanie różnego rodzaju materiałów np. folderów, ulotek, map, plakatów, książek, albumów oraz produkcję i emisję filmów, a także audycji radiowych. Fundusz dofinansowuje również zakup pomocy dydaktycznych w celu doposażenia pracowni szkolnych i materiałów niezbędnych do realizacji programów edukacji ekologicznej. Wnioski o dofinansowanie z dziedziny edukacja ekologiczna rozpatrywane są w trybie konkursowym oraz w trybie ciągłym.

Konkurs „Ekopracownia pod chmurką” został ogłoszony już po raz drugi właśnie w trybie konkursowych i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.