Przejdź do treści

"Ogród 7 zmysłów" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku - otwarty

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku uroczyście otworzono „Ogród 7 zmysłów“, który został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Konkursu pn. „Ekopracownia pod chmurką”.

Profesjonalnie założony ogród z nowymi nasadzeniami drzew, krzewów i traw oraz z wiatą dydaktyczną, lapidarium, stacją meteorologiczną, zegarem słonecznym, ścieżką sensoryczną, ulem, miejscem do segregacji odpadów i tablicami dydaktycznymi jest przestrzenią, w której uczniowie oraz dzieci z sąsiadującego przedszkola mogą zdobywać wiedzę dzięki obserwacji, eksperymentom i badaniom, a także będą mogły odpoczywać w czasie przerw w okresie od wiosny do jesieni. Ogród jest doskonałą bazą do prowadzenia zajęć edukacyjnych z przyrody, biologii, geografii, chemii, plastyki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Kompozycje roślinne i zmieniająca się w poszczególnych porach roku kolorystyka pozwoli również wielozmysłowo poznawać świat. Lekcje prowadzone w tym miejscu, prace pielęgnacyjne w ogrodzie oraz bezpośredni kontakt uczniów z naturą z pewnością będą pozytywnie wpływać na postawę proekologiczną. Ogród będzie także miejscem korzystnie oddziałującym na dzieci z deficytami i zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością.   

Całkowity koszt zadania wyniósł  69 731,00 zł, w tym dotacja WFOŚiGW w Łodzi 49 231,00 zł.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.