Przejdź do treści

Nasza EKO-ścieżka - budki lęgowe

Projektując siedzibę WFOŚiGW w Łodzi w nowym miejscu przy ul. Dubois 118 założono, że nie tylko siedziba Funduszu, ale także jego otoczenie jest ważne i musi pokazywać dobre przykłady dbania o środowisko i żyjące gatunki ptaków.

Wokół siedziby Funduszu powstała ścieżka edukacyjna, na której znalazło się miejsce dla budek lęgowych dla ptaków. Na drzewach okalających budynek Funduszu początkowo w 2016 roku zamontowano 15 budek lęgowych, które już w pierwszym roku zostały "zamieszkałe" przez naszych skrzydlatych przyjaciół. Okazało się, że taka ilość budek jest niewystarczająca i wkrótce ptaki założyły gniazda na platformach technicznych budynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom okolicznych ptaków w grudniu 2019 roku postanowiliśmy zamontować kolejne 15 budek lęgowych. Obecnie wszystkie budki są zamieszkałe, słychać śpiewy ptaków, piski młodych pisklaków ... oj dzieje się, dzieje z czego się bardzo cieszymy.  

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.