WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Konkursy o nagrodę Funduszu

powrót
19.12.2011

I edycja Konkursu "EKOBELFRY" - rozstrzygnięta i podsumowana

19 grudnia w Pałacu Młodzieży w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi - „EkoBelfry 2011". Przed licznie zebraną publicznością wystąpiły dzieci z nagrodzonych szkół i przedszkoli prezentujące swoje dokonania artystyczne z zakresu ochrony środowiska.

 

Konkurs ?EkoBelfry 2011" jest nowym projektem Funduszu. Dedykowany nauczycielom, którzy realizując program nauczania w oparciu o edukację ekologiczną, odgrywają rolę pierwszoplanową - wykazują się pomysłowością, wytrwałością i poświęceniem.

Dlatego też głównym założeniem ?EkoBelfrów 2011" było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych pedagogów oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska. I edycja ?EkoBelrów" cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem placówek oświatowych z całego województwa. Do Funduszu napłynęła rekordowa ilość 238 zgłoszeń, które zostały dokładnie ocenione przez kolegium konkursowe. Poniżej zamieszczono wyniki w poszczególnych kategoriach i podkategoriach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z podsumowania Konkursu, która znajduje się tutaj.

 

EKOBELFER
Podkategoria - przedszkola 

L.p. Imię i Nazwisko Placówka oświatowa Rodzaj nagrody
1 Agnieszka Kucharska Przedszkole Miejskie nr 97 w Łodzi "Dziecięcy Sad" I miejsce
2 Marzenna Tokarczyk Przedszkole Samorządowe nr 4 w Zelowie II miejsce
3 Mirosława Grzybek Przedszkole Samorządowe nr 5 w Bełchatowie III miejsce
4 Katarzyna Hawrot Przedszkole Miejskie nr 120 w Łodzi wyróżnienie


Podkategoria - szkoła podstawowa 

L.p. Imię i Nazwisko Placówka oświatowa Rodzaj nagrody
1 Renata Pawlikowska Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Konopnickiej w Sieradzu I miejsce
2 Wanda Bartosińska Szkoła Podstawowa im. W. Janczaka w Charłupi Małej II miejsce
3 Grażyna Lewińska Szkoła Podstawowa w Straszowie III miejsce
4 Agnieszka Pająk Szkoła Podstawowa Nr 1 im. A. Mickiewicza w Łodzi wyróżnienie


Podkategoria - gimnazjum 

L.p. Imię i Nazwisko Placówka oświatowa Rodzaj nagrody
1 Mirosław Malinowski Publiczne Gimnazjum Nr 27 w Łodzi I miejsce
2 Katarzyna Ogonowska Zespół Szkół w Leśmierzu II miejsce
3 Danuta Włodarczyk Gimnazjum Nr 5 im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim III miejsce
4 Paulina Gajzler Gimnazjum Nr 17 w Łodzi wyróżnienie


Podkategoria - szkoła ponadgimnazjalna 

L.p. Imię i Nazwisko Placówka oświatowa Rodzaj nagrody
1 Joanna Nadolska XXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi I miejsce
2 Marzena Cebulska Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Tuwima w Stemplewie II miejsce
3 Joanna Ferenc Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. M. Kopernika III miejsce
4 Iwona Rosiak Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie wyróżnienie


EKOSZKOŁA:
Podkategoria - przedszkola
 

L.p. Placówka oświatowa Imię i Nazwisko Dyrektora Rodzaj nagrody
1 Przedszkole Miejskie nr 97 w Łodzi "Dziecięcy Sad" Agnieszka Kucharska I miejsce
2 Przedszkole Samorządowe nr 4 w Zelowie Marzenna Tokarczyk II miejsce
3 Przedszkole Samorządowe nr 5 im. J. Brzechwy o profilu ekologicznym w Bełchatowie Mirosława Grzybek III miejsce


Podkategoria - szkoła podstawowa 

L.p. Placówka oświatowa Imię i Nazwisko Dyrektora Rodzaj nagrody
1 Szkoła Podstawowa im. W. Janczaka w Charłupi Małej Wanda Bartosińska I miejsce
2 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Konopnickiej w Sieradzu Jacek Goc II miejsce
3 Szkoła Podstawowa im. B. Zwolińskiej w Sieradzu Kazimiera Gotkiewicz III miejsce


Podkategoria - gimnazjum 

L.p. Placówka oświatowa Imię i Nazwisko Dyrektora Rodzaj nagrody
1 Publiczne Gimnazjum im. M. Kopernika w Burzeninie Beata Piotrowska I miejsce
2 Gimnazjum im. S. Małachowskiego w Moszczenicy Bożena Ewa Justyna II miejsce
3 Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Sieradzu Helena Rajewska III miejsce


Podkategoria - szkoła ponadgimnazjalna
 

L.p. Placówka oświatowa Imię i Nazwisko Dyrektora Rodzaj nagrody
1 XXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi Jolanta Kalisiak I miejsce
2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Tuwima w Stemplewie Andrzej Zielonka II miejsce
3 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. St. Staszica w Łodzi XLVII LO Ewa Świdzińska III miejsce



Szczegółowe informacje dotyczące przyznanej punktacji w poszczególnych kategoriach można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 42 66 34 197 e-mail: wszczawinska@wfosigw.lodz.pl lub w siedzibie Funduszu.