Przejdź do treści

Kolejna "Ekopracownia pod chmurką" otwarta - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Działoszynie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Działoszynie otwarto „Ekopracownię pod chmurką” utworzoną dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach zadania zaprojektowano i urządzono ogród dydaktyczny oraz zakupiono pomoce pozwalające prowadzić zajęcia w ciekawy i efektowny sposób.

Powstanie takiego ogródka pozwoli uczniom na poszerzanie wiedzy, nabywanie umiejętności z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Uczniowie będą mogli prowadzić obserwacje środowiska przyrodniczego, kształtować odpowiedzialność za własne zdrowie i środowisko naturalne, uwrażliwiać się na otaczający świat organizmów. Kontakt z naturą podczas nauki korzystnie oddziałuje na dzieci z deficytami i zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością co jest niezwykle ważne dla wychowanków tej placówki. Przez cały rok w ogrodzie mogą być realizowane zajęcia dydaktyczne w nowej „Ekopracowni pod chmurką”. Będzie to także piękne miejsce do wypoczynku, nauki i terapii.

Całkowity koszt zadania został zaplanowany na kwotę 24 736,00 zł, w tym z dotacji WFOŚiGW w Łodzi 21 836,00 zł.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.