Przejdź do treści

Dożynki Województwa Łódzkiego 2019 r. w Walewicach

W dniu 25 sierpnia 2019 r. w Walewicach odbyły się Dożynki Województwa Łódzkiego. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Łódzki, Powiat Łowicki i Gminę Bielawy. Partnerem organizacyjnym tegorocznych Dożynek był także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dożynki rozpoczęły się Mszą święta polową, której przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej Dziuba. Zgodnie z tradycją w części obrzędowej, każda z gmin wschodząca w skład województwa zaprezentowała wieniec zrobiony z tegorocznych plonów. Oprawę artystyczną obrzędom dożynkowym zapewnił zespół folklorystyczny. Gospodarzem dożynek był Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. W konkursie na najpiękniejszy dożynkowy wieniec pierwszą nagrodę zdobyło stowarzyszenie „Zamiary Przyjazna Wieś”. Podczas niedzielnej imprezy wręczono także odznaki przygotowane dla sołtysów z okazji 100-lecia województwa łódzkiego. Jubileusz był też okazją do posadzenia Alei Dębów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Obejmie ona 100 tys. drzew, które sadzone są w różnych częściach tej części naszego kraju.

Na imprezie nie zabrakło pracowników WFOŚiGW w Łodzi, którzy udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania ze środków finansowych Funduszu oraz na realizacje zdań w ramach programów priorytetowych dla osób fizycznych. W ramach Dożynek Fundusz przygotował własne stoisko promocyjno – informacyjne oraz szereg warsztatów i pokazów  z zakresu edukacji ekologicznej. Odwiedzający nas uczestnicy mogli  brać udział w zajęciach promujących ekologiczny styl życia zapoznać się m.in. z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, obserwować i badać eksponaty, brać udział w loterii. Na scenie dożynkowej  odbyły się także dwa konkursy z zakresu wiedzy o działalności Funduszu dla dorosłych. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli wziąć udział w losowaniu nagród ,,Kołem Fortuny". Fundusz przygotował wiele ciekawych i atrakcyjnych nagród dla uczestników Dożynek. 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.