Przejdź do treści

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach od 9 do 11 maja doradcy energetyczni WFOŚiGW w Łodzi brali udział w tegorocznych obchodach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Fundusz łódzki jest beneficjentem i partnerem projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” realizowany w ramach poddziałania 1.3.3 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Projekt Doradztwa Energetycznego działa w oparciu o ogólnopolską sieć profesjonalnych doradców energetycznych, którzy nieodpłatnie udzielając konsultacji, wspierają realizację inwestycji przyjaznych środowisku.

Punkt informacyjny Funduszu można było odwiedzić w Łowiczu, Zduńskiej Woli i Tomaszowie Mazowieckim. Przez 3 dni udzielano doradzano w zakresie w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii oraz źródeł finansowania inwestycji z tego zakresu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Program Czyste Powietrze. Wiele pytań uczestników imprezy dotyczyło możliwości wykonania instalacji fotowoltaicznych oraz wymiany wysokoemisyjnych, starych kotłów na nowe, przyjazne środowisku źródła ciepła.

Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska, biorąc udział w mini-konkursach wiedzy, kręcąc „kołem fortuny: i odpowiadając na zadane pytanie. Zdecydowana większość dzieci poradziła sobie znakomicie, co świadczy o ich dużej świadomości ekologicznej i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość naszej planety. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały przydatne, drobne upominki.

Podczas Dni Otwartych Funduszu Europejskich swoje projekty dofinansowane ze środków unii europejskiej prezentowali inni beneficjenci z województwa łódzkiego. Organizatorzy wydarzeń i beneficjenci środków UE przygotowali szereg atrakcji – koncerty, aktywności sportowe, konkursy.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.