Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 - 2013

powrót
30.11.2009

Zalecenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczące oceny dokumentacji środowiskowej

Informujemy, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opublikowało nowe zalecenia dotyczące interpretacji pojęcia „zezwolenie na inwestycję” na potrzeby wypełnienia formularza wniosku o dofinansowanie w części dotyczącej Oceny Oddziaływania na Środowisko (załącznik 1) oraz wymogów stawianych beneficjentom ubiegającym się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z zakresu oceny dokumentacji środowiskowej oraz celów kontroli procedur środowiskowych (załącznik 2).

 

Informujemy, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opublikowało nowe zalecenia dotyczące interpretacji pojęcia ?zezwolenie na inwestycję? na potrzeby wypełnienia formularza wniosku o dofinansowanie w części dotyczącej Oceny Oddziaływania na Środowisko (załącznik 1) oraz wymogów stawianych beneficjentom ubiegającym się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z zakresu oceny dokumentacji środowiskowej oraz celów kontroli procedur środowiskowych (załącznik 2).

Zalecenia dotyczące wypełniania formularza wniosku o dofinansowanie w zakresie Oceny Oddziaływania na Środowisko zostały opracowane przez Instytucję Zarządzającą w związku z pismem Komisji Europejskiej z dnia 20.10.2009 r. i zostaną formalnie wprowadzone do wytycznych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w sprawie Oceny Oddziaływania na Środowisko.

Zwracamy się z prośbą o stosowanie zaleceń Instytucji Zarządzającej od dnia ich opublikowania.

Zalecenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znajdziecie Państwo tutaj /plik do pobrana/

 

a