WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Aktualności

 • 30.06.2016

  Zamknięcie naboru wniosków dla Programu Priorytetowego (dla JST i SP ZOZ, nie dotyczy osób fizycznych)

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że z dniem 04.07.2016 r. zamyka nabór wniosków o udzielenie dofinansowania z dziedziny Ochrona Powietrza w formie pożyczki i dotacji w ramach Programu „Racjonalizacja zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych należących do jednostek samorządu terytorialnego w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery - II edycja”, z uwagi na wyczerpanie puli środków zaplanowanych na jego realizację.

  szczegóły

 • 28.06.2016

  Kolorowa Lokomotywa - Na zielonym szlaku 2016 - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci

  W dniu 27 czerwca 2016 r. już po raz czwarty raz ruszyła w region "Kolorowa Lokomotywa - Na zielonym szlaku 2016 - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego". W tej edycji dołączył kolejny wagonik - ŁÓDŹ. Dzięki temu zwiększyła się grupa dzieci poszerzających poziom świadomości ekologicznej. Działania warsztatowe mają na celu edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.

  szczegóły

 • 20.06.2016

  Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w III edycji konkursu "Fundusze w obiektywie"

   Ministerstwo Rozwoju zaprasza pasjonatów fotografii do udziału w trzeciej edycji Konkursu „Fundusze w obiektywie”. Wystarczy znaleźć w swojej okolicy ciekawą inwestycję związaną z ochroną środowiska, dofinansowaną z funduszy europejskich, zrobić zdjęcie i zamieścić je wraz z opisem na stronie www.mapadotacji.gov.pl. Konkurs „Fundusze w obiektywie” został przedłużony do 30 czerwca 2016 r.

  szczegóły

 • 17.06.2016

  Podsumowanie projektu z zakresu edukacji ekologicznej w Publicznym Przedszkolu w Wartkowicach

  W dniu 16 czerwca 2016 roku przy Publicznym Przedszkolu w Wartkowicach, odbył się „Piknik rodzinny” podsumowujący realizację projektu pn.: „Cztery żywioły znamy o ekologię dbamy - edukacja ekologiczna w Publicznym Przedszkolu w Wartkowicach, którego realizację dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  szczegóły

 • 10.06.2016

  I Forum Eksperckie w WFOŚiGW w Łodzi

  Dnia 10 czerwca 2016 r na terenie WFOŚiG w Łodzi odbyło się I Forum Eksperckie dotyczące edukacji ekologicznej. W spotkaniu uczestniczyło 76 osób reprezentujących różne szczeble środowiska oświatowego z całego województwa łódzkiego. Głównym tematem było wypracowanie nowych innowacyjnych rozwiązań dotyczących edukacji ekologicznej na bazie zdobytych doświadczeń i nowych możliwości związanych z energooszczędną siedzibą Funduszu i powstającą nową pracownią edukacyjną. Forum uroczyście zainaugurował Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Wiesław Łukomski, a wykład wprowadzający wygłosił prof. Romuald Olaczek.

  szczegóły

1 ... 28 29 30 31 32 ... 247