WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Aktualności

 • 21.10.2016

  Wydłużony termin składania zgłoszeń na Konkurs "Ekologiczny magister i doktor"

  Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje o przedłużeniu terminu składania zgłoszeń na Konkurs „Ekologiczny magister i doktor” do dnia 14 listopada 2016r.
  szczegóły

 • 14.10.2016

  Wydłużony termin rozstrzygnięcia VI edycji Konkursu "EKOBELFRY"

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uprzejmie informuje, iż termin rozstrzygnięcia VI edycji Konkursu "EKOBELFRY" o nagrodę WFOŚiGW w Łodzi został wydłużony. Decyzje o przyznaniu nagród będą podejmowane w terminie do dnia 28.10.2016 r.

  szczegóły

 • 11.10.2016

  Skierniewickie Dni Energii

  Chcesz wiedzieć w jaki sposób zaprojektować dom by był energooszczędny? Wziąć udział w Warsztatach Eco Drivingu, wysłuchać ciekawych eco-wykładów i doradztwa energetycznego? To wszystko i wiele więcej czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Halę OSiR Nr 1 przy ul. Pomologicznej już 15 października podczas I Skierniewickich Dni Energii.

  szczegóły

 • 30.09.2016

  III Forum Eksperckie w WFOŚiGW w Łodzi

  Dnia 30 września 2016 r. w siedzibie WFOŚiG w Łodzi odbyło się III Forum Eksperckie, którego tematem przewodnim były przyrodnicze perły województwa łódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i pracodawcy zajmujący się tematyką rewaloryzacji zabytkowych parków w województwie łódzkim oraz dbałością o zieleń w przestrzeni publicznej. Głównym tematem było zaprezentowanie najefektywniejszych metod dbania o zieleń parkową oraz przykłady dobrych praktyk rewaloryzacji parków  z Łodzi, Kutna i Piotrkowa Trybunalskiego.  Zainteresowani mogli dowiedzieć się o możliwościach wsparcia oferowanych przez Fundusz. Forum uroczyście zainaugurował Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Wiesław Łukomski, wykład wprowadzający wygłosił Pan Stanisław Styczyński,  Wiceprezes Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, a dyskusję podsumował Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Cezary Dzierżek. W trakcie Forum pojawiły się wnioski i sugestie proponowane przez uczestników dotyczące nowych rozwiązań w omawianym obszarze.

  szczegóły

 • 29.09.2016

  Wznowienie naboru wniosków dla Programu Priorytetowego Racjonalizacja zużycia energii - II edycja

   

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, iż w związku ze zwiększeniem budżetu Programu  Priorytetowego „Racjonalizacja zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych należących do jednostek samorządu terytorialnego w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery - II edycja”, wznawia nabór wniosków o udzielenie dofinansowania z dziedziny Ochrona Powietrza w formie pożyczki i dotacji. Nabór wniosków będzie prowadzony w systemie ciągłym do dnia 31.10.2016 r. lub do wyczerpania puli środków zaplanowanych przez Fundusz (data wpływu wniosku rozumiana jest jako termin jego dostarczenia do siedziby Funduszu). Do składania wniosków zachęcamy jednostki, które są w trakcie realizacji zadań i planują ich zakończenie do końca bieżącego roku.
  Jednocześnie informujemy, że wkrótce rozpoczniemy prace nad nową edycją Programu na rok 2017. Informacje na ten temat umieszczone zostaną na stronie internetowej Funduszu. 

   

  szczegóły

1 ... 19 20 21 22 23 ... 241