WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Aktualności

powrót
11.10.2016

Skierniewickie Dni Energii

Chcesz wiedzieć w jaki sposób zaprojektować dom by był energooszczędny? Wziąć udział w Warsztatach Eco Drivingu, wysłuchać ciekawych eco-wykładów i doradztwa energetycznego? To wszystko i wiele więcej czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Halę OSiR Nr 1 przy ul. Pomologicznej już 15 października podczas I Skierniewickich Dni Energii.

Między godz. 12:00, a 17:00 organizatorzy przygotowali prawdziwą masę EKO-atrakcji. Każdy będzie mógł skorzystać z porad eksperta na temat domów energooszczędnych i dostawców energii, jak również obejrzeć profesjonalny EKO-sprzęt (m.in.: pompy ciepła, kolektory słoneczne czy fotowoltaiki). Kierowcy będą mogli zapoznać się z technikami ECO Drivingu, wziąć udział bezpłatnych jazdach szkoleniowych z instruktorem oraz rywalizować w konkursie jazdy ECO ? na najniższe spalanie. Chętni będą mogli także oznakować swój rower oraz poznać tajniki tricków rowerowych i rowerów hybrydowych. Sporo atrakcji czeka również na najmłodszych mieszkańców Skierniewic. Specjalnie z myślą o nich zorganizowane zostaną warsztaty ekologiczne. W programie m.in.: kwiaty z recyclingu, ogrodowy art. recycling, drzewo życia i EKO-pojazdy. W akcję zaangażowali się również uczniowie i nauczyciele z ZSZ Nr 1 w Skierniewicach, u których będzie można zobaczyć modele OZE i wysłuchać doradztwa energetycznego. Na wszystkich chętnych czekają także EKO- konkursy z nagrodami. W projekcie uczestniczyć będą przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: Pani Ewa Czarnecka - kierownik Zespołu ds. Projektów Nieinwestycyjnych oraz doradcy energrtyczni Pani Anna Sicińska i Pan Michał Ochota, którzy zaprezentują ofertę Funduszu dedykowaną przede wszystkim klientom indywidualnym.

W trakcie trwania Skierniewickich Dni Energii przy ul. Czerwonej 7 w siedzibie Eko-Region odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (tylko RTV), które będzie można wymienić na świetlówki energooszczędne w hali przy ul. Pomologicznej na specjalnym stoisku miasta.