Przejdź do treści

Aktualności

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
23.05.2018

Dofinansowanie - 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, Infrastruktura i Środowisko

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuję, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Instytucja Wdrażająca Osi priorytetowej I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności  w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020,  działając na podstawie Porozumienia z Ministrem Gospodarki, ogłasił konkurs projektów w ramach Działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Konkurs nr POIS.01.05.00-IW.03-00-K04/18
18.05.2018

Konferencja w Opocznie dotycząca poprawy jakości powietrza

W poniedziałek, 14 maja, w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się konferencja dotycząca poprawy jakości powietrza. W spotkaniu wziął udział Pan Wojciech Miedzianowski – prezes WFOŚiGW w Łodzi. Głównym punktem spotkania była prelekcja Piotra Woźnego, pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze", który wyjaśnił najważniejsze założenia projektu. Programem objęte ma zostać również Opoczno, znajdujące się na liście miast najbardziej zanieczyszczonych pyłem PM2,5.
25.04.2018

Wykład dr Thomasa H. Culhane na temat "zielonej ekonomii"

W dniu 24 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Ziemi w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład dr Thomasa H. Culhane „Kick – starting a green economy”.  Dr T. H. Culhane wykłada na Uniwersytecie Południowej Florydy, jest także współzałożycielem Solar CITIES Inc., - organizacji non profit,  która wspomaga społeczności miejskie chcące wdrożyć technologie oparte na odnawialnych źródłach energii i zredukowaniu ilości odpadów.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
25.04.2018

Przystąpienie do prac nad Narodową Strategią Ochrony Owadów Zapylających

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje o przystąpieniu do prac nad tworzeniem Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Polski  Związek Pszczelarski, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Związek Pszczelarzy Polanka, Rada Naukowa Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających oraz Fundacja Greenpeace, serdecznie zaprasza do współpracy przy tworzeniu Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających wszystkich zainteresowanych.
04.04.2018

Zapraszamy do siedziby WFOŚiGW w Łodzi na zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że wznawia w miesiącu kwietniu 2018 r. zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej na terenie naszej siedziby przy ul. Dubois 118. Zapraszamy zorganizowane grupy z terenu placówek oświatowych woj. łódzkiego do skorzystania z przygotowanych zajęć. Poziom i tematykę dostosujemy do Państwa potrzeb. Więcej informacji można uzyskać w Zespole ds. Promocji nr telefonu: 42 663 41 12 lub pisząc maila na adres: promocja@wfosigw.lodz.pl .
29.03.2018

Konferencja WFOŚiGW w Łodzi - Koncepcja funkcjonowania klastrów energii oraz finansowanie inwestycji w ramach klastra

Koncepcja funkcjonowania klastrów energii oraz finansowanie inwestycji w ramach klastra, były przedmiotem zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi konferencji, która odbyła się 28 marca 2018 r. w Hotelu INESS w Łodzi. Konferencja została zorganizowana w ramach „Ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej i OZE”,  była finansowa z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.