Przejdź do treści

Nowa oczyszczalnia ścieków w Gminie Wielgomłyny

Zdjęcie, Nowa oczyszczalnia ścieków w Gminie Wielgomłyny
W dniu 12.10.2012 r. odbyło się uroczyste przekazanie do eksploatacji mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków komunalnych w Krzętowie w gminie Wielgomłyny, której budowę zrealizowano w ramach zadania: "Budowa mechaniczno biologicznej oczyszczalni ścieków komunalnych oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami ścieków w miejscowości Krzętów".

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki uzyskaniu przez gminę dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013" oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Fundusz udzielił wsparcia w formie dotacji w wysokości 432.550,00 zł. Budowa infrastruktury technicznej w zakresie gospodarki ściekowej w gminie Wielgomłyny wpłynie bezpośrednio na poprawę stanu środowiska naturalnego oraz jakości życia mieszkańców gminy. W uroczystości otwarcia oczyszczalni ścieków Fundusz reprezentował Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Wiesław Łukomski.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.