Przejdź do treści

Uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo - gaśniczego OSP w Zdunach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi każdego roku współfinansuje działania polegające na zapobieganiu i likwidacji poważnych awarii oraz ich skutków, w tym zwiększenie potencjału technicznego jednostek, których statutowym celem jest prewencja oraz działania zmierzające do zmniejszenia lub likwidacji skutków występowania żywiołów, poprzez dokonanie zakupu niezbędnego sprzętu.

W ramach tych działań Fundusz w 2012 roku współfinansował w formie dotacji zakup samochodów na potrzeby jednostek straży pożarnych z terenu województwa łódzkiego. W bieżącym roku Fundusz przeznaczył na ten cel kwotę ponad 7 mln zł. W ubiegłą sobotę 6 października 2012 r. odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu  ratowniczo - gaśniczego wraz ze specjalistycznym sprzętem dla OSP w Zdunach. Fundusz udzielił wsparcia na jego zakup w formie dotacji w wysokości blisko 280 tys. zł. Zakupiony samochód umożliwi lepsze i sprawniejsze przygotowanie do udziału w akcjach ratowniczych przeprowadzonych w czasie zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń.  W uroczystości przekazania samochodu Fundusz reprezentował Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Bohdan Cezary Dzierżek.

 

 

   

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.