Przejdź do treści

Włącz się do akcji "Posprzątaj świat"

Zdjęcie, Włącz się do akcji
Czy mamy szansę na jesienny spacer po czystym lesie? Tak, jeśli wielu z nas włączy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” i pokaże jak kochamy, lubimy i szanujemy środowisko naturalne. Tegoroczna akcja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.

"Sprzątanie świata" odbędzie się w całej Polsce już po raz 19-ty, tym razem pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Przez weekend od 14 do 16 września oprócz sprzątania lasów czy innych miejsc cennych przyrodniczo, odbędą się gry miejskie, zbiórki elektrośmieci, happeningi i festyny. Impreza oficjalnie wystartuje w piątek, 14 września w Krakowie.

Organizatorzy zachęcają do aktywnego działania. Każdy może zorganizować w swojej miejscowości lokalną akcję sprzątania czy mini kampanię edukacyjną zachęcającą do nieśmiecenia.

Hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie świata" nawiązuje do ludowej wyliczanki i ma zachęcić do refleksji nad stanem środowiska naturalnego w otaczającym nas świecie. - Poradzimy sobie z problemem odpadów tylko wtedy, kiedy będziemy świadomi, jak wiele zależy od nas. Już w przyszłym roku zmienią się zasady odbierania śmieci z naszych domów i raz na zawsze będziemy mogli pożegnać dzikie wysypiska. Żeby to się udało, każdy z nas musi być świadomy, że opłaca się przede wszystkim śmiecić mniej, ale też segregować odpady i odzyskiwać z nich surowce. Dzięki takim działaniom jak "Sprzątanie świata" staje się to łatwiejsze, zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji - mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Przedsięwzięcie organizuje Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja "Sprzątanie Świata - Polska". Więcej informacji o akcji na www.sprzatanieswiata-polska.pl

Ministerstwo Środowiska prowadzi także działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami. Obecnie realizowana jest ogólnopolska kampania zachęcająca m.in. do segregowania śmieci, nie palenia ich w domu czy nie wyrzucania na dzikie wysypiska. Kampania przypomina również o ważnych zmianach przepisów dotyczących odbioru odpadów komunalnych, które wejdą w życie 1 lipca 2013 r.

Strona kampanii: www.naszesmieci.pl

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.