Przejdź do treści

Elektrownia „Bełchatów”

Elektrownia „Bełchatów” jest największą w Polsce a także Europie elektrownią konwencjonalną opalaną węglem brunatnym. Taki rodzaj paliwa energetycznego , najbardziej zanieczyszczonego związkami siarki, powoduję, że elektrownia była bardzo poważnym źródłem emisji zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że Elektrownia Bełchatów jest jednocześnie największym producentem energii w Poslce. Generując ponad 28 miliardów kWh, elektrownia dostarcza około 20% energii na rynku krajowym...
Elektrownia „Bełchatów” jest największą w Polsce a także Europie elektrownią konwencjonalną opalaną węglem brunatnym. Taki rodzaj paliwa energetycznego , najbardziej zanieczyszczonego związkami siarki, powoduję, że elektrownia była bardzo poważnym źródłem emisji zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że Elektrownia Bełchatów jest jednocześnie największym producentem energii w Poslce. Generując ponad 28 miliardów kWh, elektrownia dostarcza około 20% energii na rynku krajowym.

Począwszy od roku 1990 podejmowane były działania mające na celu ogranioczenie emisji SO² do atmosfery. W też roku podjęto decyzję o budowie instalacji odsiarczania spalin na wszystkich 8 blokach elektrowni.

Od 1994 roku Elektrownia realizuję rządowy „Program redukcji SO² w energetyce zawodowej.

W latach 1997-1999 WFOŚiGW w Łodzi (do 1999 także WFOŚiGW w Piotkowie Trybunalskim) dofinasował w wysokości 27 000 000 zł budowę Instalacji Odsiarczania Spalin na blokach 5 i 6. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 288.637.600 zł a inwestycja przyniosła redukcję emisji dwutelnku siarki do atmosfery o 76.297 t/rok.

W roku 2002 WFOŚiGW w Łodzi wsparł pomocą finasową w kwocie 19 000 000 zł budowę IOS na blokach 7 i 9. Łączny koszt inwestycji wyniósł 111.283.500 zł. Inwestycja przyniosła redukcję emisji SO² 0 49.896 t/tok oraz redukcję pyłu o 495 t/rok.

Tak istotne ograniczenie emisji dwutelnku siraki spowoduje nie tylko poprawę stanu czystości powietrza na terenie województwa łódzkiego, ale także w całym makroregionie łódzkim.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.