Przejdź do treści

Konkurs ekologiczny "Zakręcone miesiące" - podsumowany

W dniu 12 czerwca 2012 r. w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego „Zakręcone miesiące”. 49 ton plastikowych nakrętek zebrali wychowankowie łódzkich szkół i przedszkoli w ramach ósmej edycji tego konkursu.
W dniu 12 czerwca 2012 r. w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego "Zakręcone miesiące". 49 ton plastikowych nakrętek zebrali wychowankowie łódzkich szkół i przedszkoli w ramach ósmej edycji tego konkursu. Wzięło w nim udział 120 placówek. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i upominki. WFOŚiGW w Łodzi od kilku lat wspiera finansowo konkurs. W uroczystym podsumowaniu tej edycji Fundusz reprezentowała Dyrektor Biura Barbara Rutkowska.
Tegorocznym rekordzistą okazał się Marcin Nowak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, który zebrał 800 kg nakrętek. Tylko nieco gorzej poszło najmłodszemu laureatowi "zakręconej" zabawy. Kilkuletniemu Jakubowi Rynansowi z Przedszkola Miejskiego nr 81 udało się zebrać 630 kg nakrętek.
Wśród placówek najaktywniejszy okazał się Zespół Szkół Specjalnych nr 9. W przeliczeniu na jednego ucznia zebrano tam 54 kg nakrętek.
Podczas uroczystości w magistracie nagrodzono również uczestników programu "Na tropie CD". Wzięło w nim udział 20 placówek. W kategorii zbiorowej, gromadząc 455 kg płyt, triumfowało Gimnazjum nr 3.
Laureaci konkursu, otrzymali nagrody rzeczowe oraz bony wartościowe.
Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.