Przejdź do treści

Zjeżdżaliśmy na ?byle czym?!

W ostatni piątek na Górze Kamieńsk zainaugurowano kampanię edukacyjno-informacyjną „Zgnieć butelkę”. Oprócz konkursów narciarskich i snowboardowych odbył się „Zjazd na byle czym”, podczas którego uczestnicy zjeżdżali na własnoręcznie zrobionej konstrukcji pojazdu z surowców wtórnych. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i poczuciem humoru. Zawodom przyglądał się Andrzej Czapla, wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi, który wręczał nagrody zwycięzcom zmagań sportowych. Po zakończeniu dekoracji medalowej zaprezentowano pokaz mody snowboardowej rzeźby z lodu, a na koniec bawiono się przy ognisku.
W ostatni piątek na Górze Kamieńsk zainaugurowano kampanię edukacyjno-informacyjną ?Zgnieć butelkę?. Oprócz konkursów narciarskich i snowboardowych odbył się ?Zjazd na byle czym?, podczas którego uczestnicy zjeżdżali na własnoręcznie zrobionej konstrukcji pojazdu z surowców wtórnych. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i poczuciem humoru. Zawodom przyglądał się Andrzej Czapla, wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi, który wręczał nagrody zwycięzcom zmagań sportowych. Po zakończeniu dekoracji medalowej zaprezentowano pokaz mody snowboardowej rzeźby z lodu, a na koniec bawiono się przy ognisku.

Głównym celem kampanii ?Zgnieć butelkę? jest zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz podniesienie świadomości mieszkańców województwa w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami.

?Kampania ma za zadanie promować zmniejszanie objętości odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych oraz edukować, jak prowadzić świadomy recykling, jak segregować i jak postępować z odpadami, by zajmowały mniej miejsca. [?]Kampania kładzie nacisk na promocję dobrych praktyk - zgniatanie odpadów, zwłaszcza butelek, opakowań kartonowych i puszek, a przez to redukowanie ich objętości. Ponadto, kampania ma motywować do zachowań proekologicznych.?

Organizowana przez firmę Open 5 kampania jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 121.500,00 złotych. Jej głównym założeniem jest osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci wzrostu poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, świadomości ekologicznej jak i wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko u potencjalnych odbiorców kampanii w szacunkowej ilości ok. 800.000 osób.

Promocja idei recyklingu obejmuje działania marketingowe prowadzone w mediach tradycyjnych ? stacjach radiowych, telewizyjnych, prasie, internecie, nośnikach zewnętrznych w formie plakatów, billboardów, citylightów, nośnikach w komunikacji miejskiej. Nikonwencjonalnym akcentem kampanii będzie organizacja akcji flash mob w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Bełchatowie, Zgierzu i Opocznie.

więcej na: www.zgniecbutelke.pl


Więcej zdjęć zamieścimy wkrótce!


Ceremonia wręczenia nagrody głównej dla zwycięzców konkursu.


Wiceprezes Andrzej Czapla z Pucharem za zajęcie I miejsca.


Jury konkursowe wysoko oceniało kreatywność i poczucie humoru uczestników.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.