Przejdź do treści

?Zgnieć butelkę? i zjedź na byle czym razem z nami!

W styczniu 2012 roku w województwie łódzkim rozpoczęła się kampania edukacyjno-informacyjna „Zgnieć butelkę". Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz podniesienie świadomości mieszkańców województwa w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami. „Kampania ma za zadanie promować zmniejszanie objętości odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych oraz edukować, jak prowadzić świadomy recykling, jak segregować i jak postępować z odpadami, by zajmowały mniej miejsca.
10 lutego w województwie łódzkim rozpocznie się kampania edukacyjno-informacyjna ?Zgnieć butelkę". Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz podniesienie świadomości mieszkańców województwa w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami.

?Kampania ma za zadanie promować zmniejszanie objętości odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych oraz edukować, jak prowadzić świadomy recykling, jak segregować i jak postępować z odpadami, by zajmowały mniej miejsca.

Gospodarstwa domowe generują coraz więcej odpadów. Niemalże każdy produkt spożywczy pozostawia po sobie jednorazowe opakowanie, które trafia do kosza, a produktem najczęściej wypychającym nasze worki na śmieci są butelki PET. Z każdym rokiem zużywamy coraz więcej opakowań, a napoje w opakowaniach PET są używane w naszych domach, szkołach i w pracy. Rynek opakowań w Polsce i na świecie stale się rozwija, pojawia się coraz więcej atrakcyjnych, ale zbędnych opakowań. Stale wzrasta ilość odpadów komunalnych w przeliczeniu na mieszkańca, przez co zwiększa się ich objętość. Rocznie zużywa się ok. 120 mln ton butelek PET i co rok jest ich o 5% więcej. Każdego roku statystyczny Polak wyrzuca ok 3 kg butelek PET.

Kampania kładzie nacisk na promocję dobrych praktyk - zgniatanie odpadów, zwłaszcza butelek, opakowań kartonowych i puszek, a przez to redukowanie ich objętości. Ponadto, kampania ma motywować do zachowań proekologicznych.?

Kampania jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 121.500,00 złotych. Jej głównym założeniem jest osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci wzrostu poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, świadomości ekologicznej jak i wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko u potencjalnych odbiorców kampanii w szacunkowej ilości ok. 800.000 osób.

Promocja idei recyklingu obejmuje działania marketingowe prowadzone w mediach tradycyjnych ? stacjach radiowych, telewizyjnych, prasie, internecie, nośnikach zewnętrznych w formie plakatów, billboardów, citylightów, nośnikach w komunikacji miejskiej. Niekonwencjonalnym akcentem kampanii będzie organizacja akcji flash mob w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Bełchatowie, Zgierzu i Opocznie. Akcję oficjalnie rozpocznie konkurs przeprowadzony 10 lutego na Górze Kamieńsk, który polegać będzie na zjeździe na własnoręcznie zrobionej konstrukcji pojazdu z surowców wtórnych, w tym z butelek PET.

Serdecznie zapraszamy 10 lutego na Górę Kamieńsk!

Źródło: www.zgniecbutelke.pl

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.