Przejdź do treści

Nowe ciepło w Łowiczu

W poniedziałek 23 stycznia oddano do użytku zmodernizowaną kotłownię na os. Marii Konopnickiej i os. Młodość w Łowiczu, która oprócz nowego wyposażenia poddana została kompleksowej termomodernizacji. Zadanie obejmowało instalację mechanizmów podwyższających sprawność wytwarzania energii (ekonomizerów) oraz układu oczyszczania spalin, przez co zwiększono odpylanie o 99%. Ponadto zmniejszono straty przesyłu ciepłej wody z kotłowni do budynku oraz obniżono zapotrzebowanie energii na własne potrzeby przez termomodernizację budynku.
W poniedziałek 23 stycznia oddano do użytku zmodernizowaną kotłownię na os. Marii Konopnickiej i os. Młodość w Łowiczu, która oprócz nowego wyposażenia poddana została kompleksowej termomodernizacji.
Zadanie obejmowało instalację mechanizmów podwyższających sprawność wytwarzania energii (ekonomizerów) oraz układu oczyszczania spalin, przez co zwiększono odpylanie o 99%. Ponadto zmniejszono straty przesyłu ciepłej wody z kotłowni do budynku oraz obniżono zapotrzebowanie energii na własne potrzeby przez termomodernizację budynku.

Głównym założeniem przeprowadzonych prac jest osiągnięcie efektu ekologicznego obejmującego redukcję zanieczyszczeń do środowiska ? pyłów (do 17 t/rok), dwutlenku siarki (2,5 t/rok), tlenku węgla (103,3 t/rok) oraz tlenku azotu (2,4 t/rok). Jak przyznał Tomasz Łysek, prezes WFOŚiGW w Łodzi ? ?zyskają na tym mieszkańcy i użytkownicy nie tylko osiedli, na których znajduje się zmodernizowana kotłownia, ale również tych położonych w dalszej odległości.?

Dla WFOŚiGW w Łodzi odbiór prac był szczególnie istotny także dlatego, iż Fundusz jest większościowym udziałowcem (51,02%) Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż spółka inwestuje w program oszczędności energii i przyczyni się do ochrony środowiska.

Inwestycja obejmowała montaż dwóch kotłów stalowych o mocy 2.000 kW każdy, dziesięciu węzłów cieplnych oraz całkowitej termomodernizacji budynku kotłowni. Zadanie zostało współfinansowane przez WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 2.686.406,00 zł, a jej koszt całkowity wyniósł 3.699.290,82 zł.


Prezes Tomasz Łysek przyznał, że na modernizacji ?zyskają mieszkańcy
i użytkownicy obu osiedli, na których znajduje się kotłownia?Uroczyste przecięcie wstęgi przez Prezesa WFOŚiGW w Łodzi
w towarzystwie władz samorządowych Łowicza, Prezesa ZEC Łowicz,
Przewodniczącej RN ZEC Łowicz, członka RN WFOŚiGW w Łodzi oraz przedstawiciela wykonawcy.


Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mogli zwiedzić zmodernizowany obiekt.
Wiceprezes Andrzej Czapla oraz Karolina Wlazłowicz z WFOŚiGW w Łodzi.


Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.