Przejdź do treści

Tradycje użytkowania grzybów

W dniach 3-5 listopada odbyła się konferencja naukowa pod auspicjami European Mycological Association pn. „Polskie tradycje użytkowania grzybów oraz ich ochrony wkładem do europejskiego dziedzictwa kultury”.
W dniach 3-5 listopada odbyła się konferencja naukowa pod auspicjami European Mycological Association pn. ?Polskie tradycje użytkowania grzybów oraz ich ochrony wkładem do europejskiego dziedzictwa kultury?.

Program konferencji obejmował część plenarną poświęconą wykorzystaniu i ochronie grzybów na świecie i w Polsce oraz sesje referatowe i posterowe. Sesję plenarną rozpoczął anglojęzyczny wykład dr Davida Mintera przybyłego z Wielkiej Brytanii pt. ?Fungal Conservation ? a political issue?.

Celem konferencji było ukazanie polskiej i europejskiej specyfiki grzyboznawczej, nawiązującej do trzech podstawowych zagadnień związanych z rolą grzybów w przyrodzie, gospodarce i życiu człowieka: etnomykologii, różnorodności i ochrony grzybów oraz zagrożenia i profilaktyki zatruć grzybami.

Organizatorem konferencji była Sekcja Mikologiczna Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz Zakład Mikologii Uniwersytetu Łódzkiego. W komitecie honorowym konferencji znalazł się m.in. Tomasz Łysek, prezes WFOŚiGW w Łodzi.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.