Przejdź do treści

Kanalizacja na kredyt

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Bank Ochrony Środowiska stworzyły uproszczony kredyt dla chętnych osób. Wszyscy, którzy skorzystają ze specjalnego kredytu, mogą liczyć na dopłaty do odsetek przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki nim rzeczywisty koszt kredytu wyniesie od 2,1 do 3 proc. rocznie. Trzeba mieć jednak co najmniej 30 proc. własnego wkładu.

Ponad 1,5 tys. budynków w Łodzi wciąż nie jest podłączonych do kanalizacji. Najpoważniejszą przyczyną jest brak pieniędzy. Teraz właściciele posesji mogą otrzymać specjalny kredyt oraz dopłatę do odsetek

Regulamin utrzymania czystości miasta mówi o konieczności podłączenia budynku do kanalizacji w ciągu dwóch lat od jego wybudowania. Po pierwszym etapie prac, który zakończył się w 2004 r., nadal nie podłączyło się ponad 1,5 tys. łodzian. Mieszkańcy często tłumaczą, że nie mają pieniędzy.

W ciągu dwóch najbliższych lat w Łodzi powstanie lub zostanie zmodernizowane 340 km wodociągów i kanalizacji. Dzięki temu tysiące łodzian uzyska do nich dostęp. Miasto rurę doprowadzi jednak tylko do studzienki przy posesji, czyli metr za krawężnik. Za przyłączenie do budynku mieszkańcy muszą jednak zapłacić sami. Wielu rodzin na to nie stać, bo koszt podłączenia kanalizacji do budynku to od 3 do 7 tys. zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Bank Ochrony Środowiska stworzyły uproszczony kredyt dla chętnych osób. - Czekamy na pierwsze wnioski. Nasi doradcy są gotowi pomóc. Planujemy również dyżury w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej, która realizuje projekt modernizacji wodociągów - mówi Małgorzata Gucze z Banku Ochrony Środowiska w Łodzi.

Wszyscy, którzy skorzystają ze specjalnego kredytu, mogą liczyć na dopłaty do odsetek przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki nim rzeczywisty koszt kredytu wyniesie od 2,1 do 3 proc. rocznie. Trzeba mieć jednak co najmniej 30 proc. własnego wkładu.

Modernizacja infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Łodzi pochłonie w ciągu dwóch lat prawie 200 mln euro, z czego połowę dofinansuje Unia Europejska. Prace potrwają dwa lata i obejmą Górną, Polesie, Bałuty i Widzew. Będą prowadzone na 641 ulicach (w Łodzi jest 1,2 tys. ulic) na Julianowie, Rogach, w okolicach Andrzejowa, na Zdrowiu i Złotnie, a przede wszystkim na najbardziej zaniedbanej Rudzie Pabianickiej.

W sumie powstanie 60 km sieci wodociągowej, ponad 200 km kanalizacyjnej i 84 km kanalizacji deszczowej. Zmodernizowana zostanie również obecna sieć na 134 ulicach o łącznej długości 161 km.

Dzięki inwestycji znikną niemal wszystkie szamba, rynsztoki i punkty dowozu wody, które dotąd szokowały przybyszów spoza Łodzi. Poprawić ma się również jakość wody w kranach.

źrósło: Gazeta Wyborcza 19.03.2008r.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.