Przejdź do treści

UROCZYSTE PODPISANIE POROZUMIENIA

w dniu 6 lipca 2011 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Województwa Łódzkiego, a Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej w Łodzi w sprawie użyczenia specjalistycznego sprzętu do wykorzystania w czasie akcji przeciwpowodziowych na terenie regionu. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.


W dniu 6 lipca 2011 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Województwa Łódzkiego reprezentowanym przez Marszałka Witolda Stępnia i Wicemarszałka Artura Bagieńskiego a Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej w Łodzi reprezentowaną przez Komendanta Wojewódzkiego PSP Andrzeja Witkowskiego w sprawie użyczenia strażakom specjalistycznego sprzętu stanowiącego własność województwa do wykorzystania w czasie akcji przeciwpowodziowych na terenie regionu.

W ramach podpisanego porozumienia zostaną przekazane m.in.:

  •  komplety oświetlenia ?balonowego? o wartości 144,5 tys. zł służące do oświetlenia miejsc prowadzenia działań ratowniczych,
  •  namioty pneumatyczne ogrzewane z oświetleniem i osprzętem o wartości 103,7 tys. zł,
  •  motorowe łodzie ratownicze o wartości 70,9 tys. zł,
  •  pompy samojezdne wysokiej wydajności o wartości ok. 2 mln 300 tys. zł,
  •  najaśnice ksenonowe z masztami do oświetlenia miejsc prowadzenia działań ratowniczych o wartości 48,4 tys. zł.  

Jest to jedno z pierwszych tego typu porozumień w Polsce. Dzięki niemu specjalistyczny sprzęt będą obsługiwać fachowcy i będzie on do ich dyspozycji natychmiast w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego czy innej sytuacji kryzysowej.

Marszałek Województwa i Komendant Wojewódzki PSP podkreślili duże zaangażowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przy sfinansowaniu zakupu ww. sprzętu.

W uroczystym podpisaniu porozumienia uczestniczył Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Andrzej Czapla, który przekazał informacje dotyczące dofinansowania przez Fundusz jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnej na terenie regionu.


Podpisanie porozumienia pomiędzy Województwem Łódzkim
a Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej w Łodzi.
Zarząd Województwa Łódzkiego reprezentował Marszałek Witold Stępień i Wicemarszałek Artur Bagieński,
a Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Łodzi Komendant Andrzej Witkowski.
W spotkaniu uczestniczyła także Pani Krystyna Ozga - Wicewojewoda Łódzki.
W spotkaniu uczestniczył Z-ca Prezesa WFOŚiGW w Łodzi Pan Andrzej Czapla.


Po podpisaniu porozumienia na zbiorniku wodnym ?Miedzna? w powiecie opoczyńskim, zaprezentowano przekazany sprzęt będący przedmiotem użyczenia. Strażacy przedstawili podstawowe dane techniczne urządzeń i zademonstrowali ich walory użytkowe.


Prezentacja oświetlenia balonowego i najaśnic ksenonowych oraz namiotu pneumatycznego.Prezentacja motorowej łodzi ratowniczej.Prezentacja pompy samojezdnej wysokiej wydajności.


Pompa samojezdna wysokiej wydajności może wypompować min. 5 tys. litrów wody na minutę.W prezentacji sprzętu uczestniczył Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Andrzej Czapla.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.