Przejdź do treści

Obchody Międzynarodowego Roku Lasu w Uroczysku Porszewice

W dniu 1 lipca 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki dendrologicznej im. Międzynarodowego Roku Lasu w Uroczysku Porszewice. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Nadleśnictwo Grotniki włączając się w ogólnoświatowe obchody Międzynarodowego Roku Lasu, zaplanowało szereg działań edukacyjnych, a w tym m.in. utworzenie nowych ścieżek dydaktycznych.

W dniu 1 lipca 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki dendrologicznej im. Międzynarodowego Roku Lasu w Uroczysku Porszewice.

Przy wsparciu środków z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 14.150,00 zł możliwe było oznakowanie ścieżki tablicami dydaktycznymi, w tym m.in. informującymi o przebiegu trasy, o hodowli lasu czy zasadach zachowania się w lesie.

 
W uroczystym otwarciu ścieżki, będącym jednym z elementów konferencji ?Lasy, parki i ogrody ? miejsca przyjazne ludziom i środowisku?, uczestniczył Prezes Funduszu Pan Tomasz Łysek oraz przedstawiciel Rady Nadzorczej Funduszu Pan Hieronim Andrzejewski.

 

Elementem współfinansowanego przez Fundusz zadania jest również organizacja wystawy zdjęć przedstawiających piękno porszewickich drzew.
Do końca roku zdjęcia będą prezentowane w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi oraz w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie. W przyszłym roku wystawę będzie można podziwiać w Nadleśnictwie Grotniki. W ramach programu zostaną wydane również pocztówki i folder ? przewodnik, umożliwiający osobom zwiedzającym ścieżkę zapoznanie się z różnorodnymi gatunkami drzew.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.