Przejdź do treści

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - finał wojewódzkiego etapu

W dniu 14 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczniów i nauczycieli – finalistów wojewódzkiego etapu XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi.
W dniu 14 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczniów i nauczycieli ? finalistów wojewódzkiego etapu XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Łodzi i województwa łódzkiego, reprezentanci Kuratorium Oświaty, organizacji i fundacji działających na rzecz ochrony środowiska. Obecni byli między innymi wicewojewoda łódzki Pani Krystyna Ozga oraz wiceprezydent Łodzi Pani Agnieszka Nowak. Fundatora nagród ? Wojewódzki Fundusz Ochrony i Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - reprezentował Prezes Zarządu Pan Tomasz Łysek. Gospodarzem spotkania był łódzki wojewódzki inspektor ochrony środowiska Pan Piotr Maks.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest największym i najstarszym konkursem z zakresu ochrony środowiska skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim przystąpiły 33 szkoły. W rywalizacji najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.
Wśród 10 laureatów finału ogólnopolskiego olimpiady znalazły się dwie reprezentantki naszego województwa, które odegrały czołową rolę. Drugie miejsce w Polsce zajęła bowiem Marta Spocińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, a trzecie ? Sylwia Gajda z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.
Udział WFOŚiGW w Łodzi w tym przedsięwzięciu to wyraz konsekwentnego promowania postaw proekologicznych poprzez nagradzanie najbardziej aktywnych osób, tworzenie i wspieranie liderów w lokalnych środowiskach.


Uroczystość wręczenia nagród laureatom XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w województwie łódzkim.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.