Przejdź do treści

FUNDUSZ GOŚCIŁ STUDENTÓW UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

W dniu 12 kwietnia 2011 r. odbyło się w Funduszu spotkanie dla studentów V roku kierunku ?Ochrona Środowiska? na Uniwersytecie Łódzkim ? magistrantów specjalizacji ?Planowanie i zarządzanie środowiskiem?. Spotkanie było elementem zajęć dydaktycznych odbywanych w ramach specjalizacji magisterskiej.

W dniu 12 kwietnia 2011 r. odbyło się w Funduszu spotkanie dla studentów V roku kierunku „Ochrona Środowiska” na Uniwersytecie Łódzkim – magistrantów specjalizacji „Planowanie i zarządzanie środowiskiem”.  Spotkanie było elementem zajęć dydaktycznych odbywanych w ramach specjalizacji magisterskiej.

Studenci uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez Fundusz, których tematem było:

  • tworzenie i funkcjonowanie publicznych funduszy celowych działających na rzecz ochrony środowiska, 
  • status prawny, powołanie, historia i bieżąca działalność WFOŚiGW w Łodzi, 
    struktura organizacyjna WFOŚiGW w Łodzi, 
  • współpraca i relacje WFOŚiGW z  Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Ministerstwem Środowiska, a także z innymi publicznymi instytucjami ochrony środowiska, takimi jak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, Zarządy Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i inne, 

Dodatkowo omówiono relacje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z jednostkami organizacyjnymi administracji publicznej – rządowej i samorządowej, a także funkcjonowanie Funduszu jako Instytucji Wdrażającej Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko w województwie łódzkim. 

Studenci zapoznali się z polityką udzielania dofinansowania ze środków Funduszu , a także z obowiązującymi procedurami.

Przedstawiciele Funduszu zapoznali także przyszłych absolwentów Uniwersytetu z możliwościami odbycia w Funduszu praktyk studenckich oraz z wymaganiami jakie Fundusz stawia przed kandydatami do pracy w łódzkim Biurze.
Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.