Przejdź do treści

Młodzieżowy Kongres Klimatyczny

Zdjęcie, Młodzieżowy Kongres Klimatyczny
W dniach 22 – 25 października 2018 r. w Poznaniu odbyły się MIĘDZYNARODOWE TARGI OCHRONY ŚRODOWISKA POL – ECO SYSTEM – jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas której zaprezentowane zostały najnowsze technologie i produkty w branży ochrony środowiska.

Udział w tym ważnym wydarzeniu, wzięli także przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którzy zaprezentowali ofertę Funduszu dotyczącą realizacji i finansowania inwestycji z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Wiodącym tematem Targów w tym roku było zagadnienie ochrony powietrza (Czyste Powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko). Jedną z inicjatyw towarzyszących był szczyt Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego (MKK 2018), skierowany głównie do młodzieży szkolnej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów i wziąć udział w dyskusjach na temat ochrony środowiska. Stanowiło to doskonale źródło inspiracji dla młodzieży, która miała możliwość zaprezentowania swojego punktu widzenia na kwestie związane z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi.

W ramach Kongresu jedenaście najlepszych zespołów z całej Polski, składających się z uczniów szkół średnich, zaprezentowało przesłania klimatyczne, w których młodzi ludzie przedstawili swoje podejście do problematyki ochrony środowiska. Trzy najlepsze projekty zostały nagrodzone przez Kapitułę MKK 2018. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą okazała się szkoła z naszego województwa - III Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, która przedstawiła przesłanie w myśl hasła: ,,Najpierw przyroda, potem wygoda". Szkoła ta była również laureatem etapu wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Łodzi.

Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów, a chętnych zapraszamy za rok!

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.