Przejdź do treści

Program Czyste Powietrze - spotkania w gminach

W ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków. Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe.

Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłowych do powietrza. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. 

Minister Środowiska zainaugurował w dn. 04.09.2018 r. cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu oraz o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga poświęcona jest możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Nie przegap spotkania w Twojej gminie!

Aktualny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Ministerstwa Środowiska.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać więcej o programie Czyste Powietrze.

Zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach w/w programu zapraszamy do kontaktu

z Zespołem ds. Funduszy Unii Europejskiej i Doradców Energetycznych

email: doradztwo@wfosigw.lodz.pl

Anna Sicińska, tel. 42 663 41 44
Magdalena Jankowska Kostrzewa, tel. 42 663 41 42
Michał Ochota, tel. 42 663 41 41
Grzegorz Leszczyk, tel. 42 663 41 43

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.