Przejdź do treści

Wręczenie nagród rzeczowych i finansowych dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu woj. łódzkiego

Zdjęcie, Wręczenie nagród rzeczowych i finansowych dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu woj. łódzkiego
23 sierpnia o godzinie 11:00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi na ulicy Wólczańskiej 111/113, odbyło się wręczenie nagród dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu woj. łodzkiego, które uczestniczyły w działaniach ratownicz-gaśniczych prowadzony podczas pożaru składowiska odpadów w Zgierzu przy ul. Energetyków 4a.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były nieprzerwanie w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2018 r. Była to jedna z najtrudniejszych akcji gaśniczych, w której udział brały JOP z terenu woj. łódzkiego. Poświęcenie i trud włożony przez strażaków w gaszenie pożarów wysypiska śmieci zaowocowały znacznym zmniejszeniem emisji lotnych produktów spalania do środowiska. Sprawne działania strażaków zapobiegły wielodniowej emisji niebezpiecznych produktów spalania do środowiska oraz zmniejszyły do minimum możliwości przedostania się substancji niebezpiecznych z pogorzeliska do gleby i okolicznych cieków wodnych.

Zarząd WFOŚiGW w Łodzi ustalił nagrody dla jednostek, które brały udział w akcji, biorąc pod uwagę nakład czasu przeznaczony przez strażaków na akcję ratowiczą oraz wysokość poniesionych z tego tytułu kosztów. Przekazania nagród oraz podziękowań dokonał Wojciech Miedzianowski - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Łącznie 48 jednoskom z terenu województwa łódzkiego przekazano nagrody finansowe i rzeczowe na sumę 201 500,00 zł.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.