Przejdź do treści

Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Zdjęcie, Majówka w Ogrodzie Botanicznym
W niedziele 20 maja w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbyła się ,,Majówka w Ogrodzie”. Podczas imprezy świętowaliśmy 45-lecie Ogrodu Botanicznego oraz 25-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na imprezie nie zabrakło naszych pracowników, którzy udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania ze środków finansowych Funduszu oraz na realizacje zdań w ramach programów priorytetowych dla osób fizycznych. W ramach ,,Majówki w Ogrodzie" Fundusz przygotował warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej. Odwiedzający nas uczestnicy mogli na 14 stanowiskach promujących ekologiczny styl życia zapoznać się m.in. z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, obserwować i badać eksponaty, wytwarzać prąd za pomocą siły własnych nóg oraz samodzielnie sadzić rośliny, wykonywać ekologiczną biżuterię i wykonywać własne torby na zakupy. Na scenie odbyły się także dwa konkursy ekologiczne dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli wziąć udział w losowaniu nagród ,,Kołem Fortuny". Fundusz przygotował wiele ciekawych i atrakcyjnych nagród. 

Zostaliśmy również zaproszeni do wspólnego posadzenia lipy w Skansenie na terenie Ogrodu Botanicznego. Inicjatorem akcji był Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi.

,,Majówka w Ogrodzie" jest pierwszym wydarzeniem związanym z obchodami 25-lecia naszego Funduszu. Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękujemy za przybycie.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.