Przejdź do treści

Wykład dr Thomasa H. Culhane na temat "zielonej ekonomii"

Zdjęcie, Wykład dr Thomasa H. Culhane na temat
W dniu 24 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Ziemi w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład dr Thomasa H. Culhane „Kick – starting a green economy”.  Dr T. H. Culhane wykłada na Uniwersytecie Południowej Florydy, jest także współzałożycielem Solar CITIES Inc., - organizacji non profit,  która wspomaga społeczności miejskie chcące wdrożyć technologie oparte na odnawialnych źródłach energii i zredukowaniu ilości odpadów.

Tematem spotkania były założenia "zielonej ekonomii", które dr T. H. Culhane promuje niemalże na całym świecie. Głównymi aspektami poruszonymi podczas prezentacji były te związane z:

  • gospodarką odpadami i recyklingiem,
  • odnawialnymi źródłami energii,
  • wykorzystaniem modelu biogazowni

oraz zastosowaniem tych rozwiązań w warunkach miejskich.

Spotkanie zorganizowane było przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii oraz Ambasadę USA w Warszawie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi reprezentowany był przez pracownika Zespołu ds. Projektów Nieinwestycyjnych - Katarzynę Szyposzyńską.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.