Przejdź do treści

Przystąpienie do prac nad Narodową Strategią Ochrony Owadów Zapylających

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje o przystąpieniu do prac nad tworzeniem Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Polski  Związek Pszczelarski, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Związek Pszczelarzy Polanka, Rada Naukowa Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających oraz Fundacja Greenpeace, serdecznie zaprasza do współpracy przy tworzeniu Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających wszystkich zainteresowanych.

Powyższa  Strategia  to początek działań zmierzających do:

  • uświadomienia roli różnorodności i roli zapylaczy w przyrodzie i naszym życiu,
  • wskazania zagrożenia, które powodują straty zapylaczy,
  • zaproponowania rozwiązania (przyrodniczego, ale także prawnego) poprawiającego stan populacji zapylaczy, które mogą zostać wdrożone zarówno na poziomie centralnym, jak i przez każdego z Polaków,
  • pokazania luki w naszej wiedzy, która często utrudnia skuteczną ochronę tej ważnej grupy zwierzą

W ramach współpracy przy tworzeniu Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających  wszyscy zainteresowani mogą:

  1. zgłaszać uwag oraz propozycji rozwiązań i postulatów, wynikających z dotychczasowych doświadczeń i wiedzy do dnia 30 kwietnia 2018 r. (uwagi prosimy przesyłać pod adres pszczoly.pl@greenpeace.org).
  2. dołączyć do grona instytucji wspierających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Współpraca świata nauki, rolników, pszczelarzy, przyrodników, przemysłu, instytucji, organizacji oraz jednostek administracji publicznej jest szansą na zapewnienie dobrostanu owadów zapylających. Wsparcie Strategii oznacza deklarację chęci wcielania jej założeń w życie.

Informacje o pracach nad Strategią, wraz z tekstem Strategii w pliku pdf, znajdują się pod adresemhttps://adoptujpszczole.pl/strategia .

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.