Przejdź do treści

"Dzień Ziemi czyli dzieci i młodzież na straży ekologii" - IV edycja rajdu ekologicznego

Zdjęcie,
Dnia 26 kwietnia 2016 r. w Lesie Łagiewnickim odbyła się IV edycja Rajdu Ekologicznego pod hasłem „Dzień Ziemi czyli dzieci i młodzież na straży ekologii” zorganizowanego przez Straż Miejską w Łodzi. Rajd ekologiczny połączony był z grą terenową, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Pogonowskiego oraz młodzież z Gimnazjum nr 35 przy ul. Czernika i Gimnazjum nr 41 przy ul. Bohdanowicza sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody.

Rozpoznawanie drzew, liści i zwierząt, poznanie sposobów na ekologiczne życie w domu, projektowanie toreb wielokrotnego użytku, gra memory w ekologiczne znaki na produktach, to tylko kilka z zadań, które pojawiły się na trasie Rajdu. Gra strategiczna wymagała umiejętności posługiwania się nowinkami technicznymi dzięki czemu uczestnicy byli bardzo zaangażowani w cel gry. Dotarcie do punktów było możliwe dzięki prawidłowemu zorientowaniu mapy, wybraniu dobrego kierunku drogi, użyciu czytników QR cody oraz logicznemu myśleniu uczestników. Gra tego typu, to nasza alternatywa na zaprzyjaźnienie się z przyrodą i uświadomienie sobie problemu zanieczyszczeń, które sami produkujemy. Nasze zdrowie i dobra kondycja to wynik zdrowego trybu życia, który niebyłby możliwy gdyby nie czyste płuca naszego miasta. Uczniowie mieli szansę przeżyć lekcję przyrody w praktyce, sprawdzić dotychczasową wiedzę i poszerzyć o nowe ciekawe informacje.

 

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.