Przejdź do treści

Światowy Dzień Ziemi 2016 - pod hasłem "Palący Temat - Niska Emisja!"

Zdjęcie, Światowy Dzień Ziemi 2016 - pod hasłem
Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych w społeczeństwie. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. Wiosenna równonoc na Półkuli Północnej to w kulturze wielu społeczeństw moment szczególny w powtarzającym się corocznie cyklu funkcjonowania przyrody.

Jest symbolem odrodzenia, pojawiania się na świecie nowego życia i równowagi. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Potrzeba poszukiwania równowagi w działaniach na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i ochrony środowiska została poparta przez ONZ. Światowy Dzień Ziemi, obchodzony jest w dniu 22 kwietnia, na świecie od ponad 40 lat, a w Polsce od 1990 roku. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.