Przejdź do treści

Wojewódzki Finał XLV Olimpiady Biologicznej

Zdjęcie, Wojewódzki Finał XLV Olimpiady Biologicznej
23 stycznia 2016 roku w Łodzi, na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, przy ul. Banacha 1/3, odbył się wojewódzki finał XLV Olimpiady Biologicznej dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez Katedrę Badania Różnorodności Biologicznej, Dydaktyki i Bioedukacji UŁ. Do Olimpiady zgłosiło się 143 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego.

Ostatecznie do eliminacji szkolnych i wojewódzkich przystąpiło 54 uczniów z 22 szkół, z czego po recenzji prac badawczych do zawodów okręgowych zakwalifikowało się 28 uczniów z 16 szkół. W "Dniu Olimpiady" brali udział członkowie Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej w Łodzi: Janusz Markowski, Janusz Hejduk, Agnieszka Wojciechowska, Krystyna Bytniewska, Jacek Danowski, Radomir Jaskuła, Łukasz Kępczyński, Krzysztof Olszewski, Jan Siciński oraz Jan Demesko i Małgorzata Połatyńska. W całej Polsce egzamin pisemny rozpoczął się o godzinie 9.30, a zakończył o godzinie 12.00. Do testu pisemnego w Łodzi przystąpili wszyscy zakwalifikowani uczniowie, a w całej Polsce razem 618 uczniów. W województwie łódzkim 4 uczniów uzyskało tytuł laureata zawodów okręgowych, a jedna osoba Gerard Podedworny ? I miejsce, wstępnie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału XLV Olimpiady Biologicznej, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia 2016 roku w Warszawie. Ponadto wyróżnionych zostało 8 najlepszych prac badawczych.

Laureatami zawodów okręgowych XLV Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2015/2016 zostali:

I miejsce     - Gerard Podedworny, III Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łodzi,
II miejsce   - Michał Kostrzewa, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu,
III miejsce - Leszek Kaczmarek, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łodzi,
IV miejsce  - Justyna Lewandowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.