Przejdź do treści

"Weź oddech" i dbaj o czystość naszego powietrza!

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczyna nowy projekt edukacji ekologicznej - "Weź oddech" dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt odbędzie się na terenie czterech województw, w tym w województwie łódzkim.  
Najważniejsze informacje dotyczące Programu"Weź oddech":
  • rekrutacja do programu potrwa do 22 stycznia 2017 r.
  • program potrwa od stycznia 2016 r. do marca 2017 r.
  • jest to bezpłatny program skierowany do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
  • ma na celu podnoszenie świadomości młodzieży, nauczycieli i społeczności lokalnych na temat ochrony czystości powietrza (głównie ograniczania niskiej emisji) oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego w tym zakresie,
  • projekt zakłada aktywną współpracę z przedstawicielami samorządu lokalnego,
  • w okresie trwania programu 80 nauczycieli i nauczycielek, którzy zgłoszą się do programu, otrzyma wszechstronne wsparcie w postaci atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, konferencji, warsztatów i szkoleń,
  • do udziału w projekcie mogą zgłaszać się nauczyciele i nauczycielki WOS-u, chemii i biologii oraz wychowawcy i wychowawczynie klas,
  • program wspiera realizację podstawy programowej w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych,
  • program pozwoli rozwinąć się nie tylko nauczycielom i nauczycielkom, ale także uczniom i uczennicom, którzy pracując metodą projektu i wykonując doświadczenia, będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

 
Pełna informacja o programie znajduje się pod poniższym linkiem:

Zachęcamy także do lektury przewodnika:


 Jest jeszcze 10 wolnych miejsc dla szkół z terenu województwa łódzkiego, więc w imieniu Organizatora zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.