Przejdź do treści

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do WFOŚiGW w Łodzi

Zdjęcie, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do WFOŚiGW w Łodzi
Harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP przekazali w dniu dzisiejszym na ręce Prezesa WFOŚiGW w Łodzi Tomasza Łyska Betlejemskie Światło Pokoju dla Zarządu i Pracowników Funduszu. Hasło tegorocznej wędrówki Światła to "Zauważ człowieka".  

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 r. w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu ten symbol pokoju i jedności trafia do Wiednia co roku, a skauci z różnych krajów roznoszą Światło po Europie. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w akcji od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. W tym roku harcerki i harcerze ZHP otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju w niedzielę 13 grudnia.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.