Przejdź do treści

Trzy nowe ekopracownie w Tomaszowie Mazowieckim otwarte

Zdjęcie, Trzy nowe ekopracownie w Tomaszowie Mazowieckim otwarte
W dniu 20 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12  im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim dokonano oficjalnego otwarcia pracowni przyrodniczej - "Zielona Planeta", która powstała w ramach projektu: "Moja wymarzona ekopracownia", sfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

  • Pan Andrzej Czapla - Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,
  • Pani Zofia Szymańska - Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego,
  • Pan Krzysztof Kuchta - Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego,
  • Pani Gabriela Stefańczyk - Wlazło - Kierownik Biura Projektu Urzędu Miasta,
  • Ksiądz Prałat doktor Edward Wieczorek - Proboszcz Parafii Św. Antoniego,
  • Anna Gierczak i Joanna Sęk - przedstawicielki Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 12 .

W tym ważnym dniu nie zabrakło również przedstawicieli społeczności uczniowskiej - najważniejszych adresatów tegoż przedsięwzięcia oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego przecięcia wstęgi i powitania  zaproszonych gości przez Panią Iwonę Sudak -  Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2. Następnie ksiądz Prałat Edward Wieczorek dokonał poświęcenia nowo otwartej "Krainy Zielonej Planety". W dalszej części uczniowie klas piątych i szóstych, pod kierunkiem nauczycielek przyrody - Pani Wandy Popławskiej i Pani Kingi Kuźmierczyk, wprowadzili zgromadzonych w swój ekoświat. Za pośrednictwem prezentacji multimedialnej goście mogli się dowiedzieć, w jaki sposób zwykła sala lekcyjna do zajęć przyrody przekształciła się w nowoczesną ekopracownię. Podopieczni pań przyrodniczek przygotowali efektowne doświadczenie chemiczne oraz zademonstrowali sposoby wykorzystania pozyskanych pomocy dydaktycznych.

Tego samego dnia uroczystego otwarcia ekopracowni dokonano w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawoej nr 13.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.