Przejdź do treści

Dzień bez futra

Zdjęcie, Dzień bez futra
Dziś, tj. 25 listopada obchodzony jest Dzień bez Futra (No Fur Day).  

W Polsce obchodzimy ten dzień od 1994 r. Jego głównym zadaniem jest zwrócenie społeczności na całym świecie na problem związany z hodowlą zwierząt futerkowych, których futra wykorzystywane są do wyrobu luksusowych towarów. Organizacje ekologiczne prowadzą także akcję informacyjną na temat negatywnych skutków, jakie na przyrodę wywiera zamykanie zwierząt (szopów, soboli, norek, szynszyli, tchórzofretek, królików, wiewiórek, rudych lisów czy gronostai) na fermach hodowlanych, gdzie z pewnością nie mają one odpowiednich warunków do zapewnienia ciągłości populacji. Dlatego też wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że wykorzystywanie futer zwierząt ma nie tylko negatywny wpływ na ich życie i rozwój, ale także jest poważnym zagrożeniem dla naszej fauny.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.