Przejdź do treści

Ogród małych odkrywców - otwracie najlepszego ogródka dydaktycznego w województwie łódzkim

Zdjęcie, Ogród małych odkrywców - otwracie najlepszego ogródka dydaktycznego w województwie łódzkim
27 października 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 4 w Zelowie podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka - Przyjaciela Przyrody dzieci odbyło się otwarcie ogródka dydaktycznego "Ogród Małych Odkrywców" dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

Uroczystość rozpoczęta została hymnem ekologicznym przedszkola "Wołanie o pomoc". Następnie grupa  "Ekoludki" przywitała wszystkich przedstawieniem teatralnym pt. "O pszczółce co szczęścia szukała". Dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola złożyły ślubowanie:


"My przedszkolaki Przysięgę składamy
Będziemy dążyć do przyrody naprawy
Do tego, aby każdy dorosły
Przedszkolak mały czy duży
Nie mieszkał na zanieczyszczonej planecie
Ani chwili dłużej".


Po ślubowaniu Dyrektor Przedszkola - Pani Marzenna Tokarczyk czarodziejską marchewką pasowała dzieci na Przedszkolaków Przyjaciół Przyrody, a wszystkie dzieci  złożyły obietnice dobrego zachowania w ogrodzie, które zostały spisane na listkach i przywieszone na  "Drzewie Obietnic".

Uroczyste otwarcie ogródka dydaktycznego "Ogród Małych Odkrywców" nastąpiło poprzez przecięcie wstęgi, którego dokonał Ekoludek wraz z honorowymi gośćmi:

  • Panem Andrzejem Czaplą - Zastępcą Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi,
  • Panią Krystyną Czechowską - Dyrektor Biura WFOŚiGW w Łodzi,
  • Panią Agnieszką Mysłowską - Przedstawicielem Zarządu ds. Systemu Zarządzania, Zastępcą Burmistrza Zelowa,
  • Panią Emilią Plucińską -  Przewodniczącą Rady Rodziców.

Celem utworzenia "Ogrodu Małych Odkrywców" było stworzenie miejsca przyrodniczo cennego, przyjaznego dla roślin, zwierząt i dzieci, poprawa estetyki najbliższego otoczenia przedszkola oraz poszerzenie oferty edukacyjnej. "Ogród Małych Odkrywców" będzie miejscem wielozmysłowego poznawania przyrody, miejscem kształtowania postawy "przedszkolaka - przyjaciela przyrody", miejscem doświadczeń, obserwacji i eksperymentów, miejscem uwrażliwiającym na piękno i tajemnice otaczającego nas świata przyrody.

Ogródek dydaktyczny w Przedszkolu Samorządowym Nr 4 w Zelowie został utworzony w ramach konkursu pn. "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Całkowity koszt projektu wyniósł 47 583 zł, z czego dotacja WFOŚiGW w Łodzi stanowiła 34 968 zł.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.