Przejdź do treści

Nowe ogródki dydaktyczne w województwie łódzkim przy szkołach i przedszkolach otwarte!

Zdjęcie, Nowe ogródki dydaktyczne w województwie łódzkim przy szkołach i przedszkolach otwarte!
Dzięki środkom finansowym Funduszu oraz zorganizowanym Konkursie "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach" województwo łódzkie wzbogaciło się o kolejne ogródki dydaktyczne.

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszych projektów polegających na zagospodarowaniu terenów przyszkolnych i przedszkolnych i utworzenia tam ogródków na potrzeby prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

Wśród nowo otwartych ogródków znalazły się m.in.:

  • ogródek dydaktyczny w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach (oddział w Niedzyszynie) - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 30 600 złotych,
  • ogródek dydaktyczny "Faliste zakątki" w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 24 705 złotych,
  • ogródek dydaktyczny w Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Szczercowie - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 35 000 złotych.

Środki WFOŚiGW w Łodzi zostały m.in. przeznaczone na:

  • sadzonki roślin wieloletnich, nasion trawy, warzyw i ziół,
  • przygotowanie gruntu pod nasadzenia, zakup ziemi, żwiru, kory, torfu,
  • prace pielęgnacyjne,
  • wykonanie i zakup tablic dydaktycznych,
  • zakup i montaż systemów nawadniania.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podczas uroczystości otwarcia ogródków dydaktycznych był reprezentowany przez Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi - Pana Andrzeja Czaplę.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.