Przejdź do treści

Konferencja naukowa "Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych - o świadomym kreowaniu wizerunku miasta" - wydarzenie towarzyszące LIGHT.MOVE.FESTIWAL.2015

Zdjęcie, Konferencja naukowa
V edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, której Organizatorem jest Fundacja "Lux Pro Monumentis", została zainaugurowana w dniu 9 października 2015 r. w Sali konferencyjnej w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi Konferencją naukową  „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”, która jest wydarzeniem towarzyszącym LIGHT.MOVE.FESTIWAL.2015.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Pani Beata Konieczniak - Kreator Festiwalu, reprezentująca Fundację Lux Pro Monumentis - organizatora Festiwalu. W otwarciu Konferencji uczestniczyli m.in. Wojewoda Łódzki - Pani Jolanta Chełmińska oraz Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - Pan Wiesław Łukomski. Celem Konferencji jest propagowanie wiedzy z zakresu rewitalizacji miejskiej tkanki architektoniczno - urbanistycznej i sposobów jej finansowania, przedstawianie ważnych dla miasta projektów opartych na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie, zarówno w dzień, jak i w nocy, przyjaznej mieszkańcom i środowisku naturalnemu przestrzeni oraz debata publiczna na temat kierunków rozwoju współczesnej metropolii, zmierzających do budowania i umacniania tożsamości lokalnej oraz wpływających pozytywnie na prezencję i promocję miasta/miejscowości/regionu. Do udziału w Konferencji, w roli prelegentów, zaproszeni zostali wybrani przedstawiciele administracji publicznej, specjaliści z dziedziny architektury i urbanistyki, ochrony zabytków, designu, nowych, energooszczędnych technologii oraz szeroko pojętej estetyki przestrzeni publicznej, reprezentujący kluczowe instytucje i firmy, tj.: uczelnie wyższe (Politechnikę Krakowską, Politechnikę Poznańską), Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urzędy Miasta (Poznania i Łodzi), Studio DL oraz PHILIPS Lightning Poland.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udzielił wsparcia finansowego na organizację V edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła LIGHT.MOVE.FESTIWAL.2015.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie Państwo na stronie:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.